Kurabiye Hırsızı

Kendini bir yanlış anlaşılmanın ortasında bulan kadının hikayesi.

Bir gece kadının biri bekliyordu havaalanında, Daha epeyce zaman vardı, uçağın kalkmasına. Havaalanındaki dükkandan bir kitap ve bir paket kurabiye alıp, buldu kendisine oturacak bir yer.

Kendisini kitabına öyle kaptırmıştı ki, yine de Yanında oturan adamın olabildiğince cüretkar bir şekilde Aralarında duran paketten birer birer kurabiye Aldığını gördü, ne kadar görmezden gelse de.

Bir taraftan kitabını okuyup, bir taraftan kurabiyesini yerken, Gözü saatteydi, “kurabiye hırsızı” yavaş yavaş tüketirken kurabiyelerini. Kulağı saatin tik tak larındaydı ama yine de engelleyemiyordu tik tak lar sinirlenmesini. Düşünüyordu kendi kendine, “Kibar bir insan olmasaydım, Morartırdım şu adamın gözlerini!”

Her kurabiyeye uzandığında, adam da uzatıyordu elini. Sonunda pakette tek bir kurabiye kalınca “Bakalım şimdi ne yapacak?” dedi kendi kendine. Adam, yüzünde asabi bir gülümsemeyle, uzandı son kurabiyeye ve böldü kurabiyeyi ikiye. Yarısını kurabiyenin atarken ağzına, verdi diğer yarıyı kadına.

Kadın kapar gibi aldı kurabiyeyi adamın elinden ve “Aman Tanrım, ne cüretkar ve ne kaba bir adam, üstelik bir teşekkür bile etmiyor!”. Anımsamıyordu bu kadar sinirlendiğini hayatında.

Uçağının kalkacağı anons edilince bir iç çekti rahatlamayla. Topladı eşyalarını ve yürüdü çıkış kapısına, Dönüp bakmadı bile “kurabiye hırsızı” na. Uçağa bindi ve oturdu rahat koltuğuna, Sonra uzandı, bitmek üzere olan kitabına.

Çantasına elini uzatınca, gözleri açıldı şaşkınlıkla. Duruyordu gözlerinin önünde bir paket kurabiye! Çaresizlik içinde inledi, “Bunlar benim kurabiyelerimse eğer; ötekiler de onundu ve paylaştı benimle her bir kurabiyesini!” Özür dilemek için çok geç kaldığını anladı üzüntüyle, kaba ve cüretkar olan,”kurabiye hırsızı”kendisiydi işte.

Yazar: Valerie Cox

Kurabiye Hırsızı” için 7 yorum

 • Aralık 13, 2018 tarihinde, saat 3:25 pm
  Permalink

  Abi çok güzel hikayeler ancak nolur yazarı biyere yaz. Bizim hoca kızıyo neden yazar yok diye.

  Yanıtla
 • Ocak 4, 2019 tarihinde, saat 2:34 pm
  Permalink

  Gerçekten Çooook Güzel Olmuş :))) Hiç böyle biteceğni düşünmüyordum Helal Olsun Çok İyi

  Yanıtla
 • Mart 31, 2019 tarihinde, saat 6:41 am
  Permalink

  merhaba hocam
  kisa hikaylernizi çok güzeldir
  ben bir iranlım kisa hıkaylernızın kaçtanesin farsca tercuma etmişim istersin sizede gonderim ben turk dilini çok severim ve oğrenci olmağimada hoşlanıyorum

  Yanıtla
 • Nisan 2, 2019 tarihinde, saat 12:18 pm
  Permalink

  harika
  mükemmel her okuduğumda gülerim

  Yanıtla
 • Nisan 10, 2019 tarihinde, saat 6:58 pm
  Permalink

  Oldukça keyif veren güzel bir hikayeydi elinize sağlık hocam.

  Yanıtla
 • Ekim 12, 2019 tarihinde, saat 6:43 pm
  Permalink

  Konusunu begendim ama bence bu tarz yazılarda devrik cümle tercih edilmemeli. Şahsi fikrim bu ama begendim elinize sağlık

  Yanıtla
 • Kasım 26, 2019 tarihinde, saat 8:33 pm
  Permalink

  bence harika idi ellerinize sağlık . öğretmenimiz yapı unsurlarını yazın dedi umarım beğenir

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.